Collection: Rice & Spices
Rice, Dal and Spice Varieties
-
Bamboo Rice - 1LBSaleSold out
-
Channa Dhal 2LBSale
- Regular price
- $3.79
- Regular price
-
$3.99 - Sale price
- $3.79
- Unit price
- per
- Availability
- Sold out
-
Channa Dhal 40LBSaleSold out
-
Combo1 - Premium Ponni Boiled Rice 20LB + Cold Pressed Peanut Oil 1LSale
- Regular price
- $31.99
- Regular price
-
$34.99 - Sale price
- $31.99
- Unit price
- per
- Availability
- Sold out
-
Combo2 - Premium Ponni Boiled Rice 20LB + Cold Pressed Sesame Oil 1L
- Regular price
- $37.98
- Regular price
-
- Sale price
- $37.98
- Unit price
- per
- Availability
- Sold out
-
Combo3 - Premium Thooyamalli Rice 4LB + Cold Pressed Sesame Oil 1L
- Regular price
- $25.48
- Regular price
-
- Sale price
- $25.48
- Unit price
- per
- Availability
- Sold out
-
Combo4 - Premium Navara Red Rice 4LB + Cold Pressed Sesame Oil 1LSale
- Regular price
- $22.48
- Regular price
-
$25.48 - Sale price
- $22.48
- Unit price
- per
- Availability
- Sold out
-
Combo5 - Premium Thooyamalli Rice 4LB + Cold Pressed Peanut Oil 1L
- Regular price
- $22.99
- Regular price
-
- Sale price
- $22.99
- Unit price
- per
- Availability
- Sold out
-
COSMOS Rice Washer
- Regular price
- $1,200.00
- Regular price
-
- Sale price
- $1,200.00
- Unit price
- per
- Availability
- Sold out
-
Idli/Dosa Rice (Premium Quality)
- Regular price
- $24.99
- Regular price
-
- Sale price
- $24.99
- Unit price
- per
- Availability
- Sold out
-
Idli/Dosa Rice (Premium Quality)-40LBSale
- Regular price
- $44.99
- Regular price
-
$49.98 - Sale price
- $44.99
- Unit price
- per
- Availability
- Sold out
-
JAGGERY POWDER (Naatu Sakkarai)Sale
- Regular price
- $4.29
- Regular price
-
$4.99 - Sale price
- $4.29
- Unit price
- per
- Availability
- Sold out
-
Kaala Channa Dhal 40LBSaleSold out
-
Kabuli Channa Dhal 40LBSaleSold out
-
KATTUYANAM PREMIUM RICE - 4 LBSSale
- Regular price
- $14.99
- Regular price
-
$15.99 - Sale price
- $14.99
- Unit price
- per
- Availability
- Sold out
-
LG Katti Perungayam 100GM (Hing cake)
- Regular price
- $2.99
- Regular price
-
- Sale price
- $2.99
- Unit price
- per
- Availability
- Sold out
- Page 1 of 7
- Next page